Багато людей живуть в залежності від чужої думки. Є певні фактори, які впливають на формування того чи іншого способу життя. До них можуть належати сімейні, культурні, релігійні традиції, або ж, навіть, як кажуть в народі, «вулиця».
Лідери – це люди, які мають сміливість та здатність приймати вольові рішення. Саме вони творять історію і приносять оновлення в суспільне, в релігійне, в політичне життя. Хтось в своєму регіоні, хтось в країні, а хтось у світі. Таких людей не завжди розуміють, тому що вони створюють зміни, яких не бажають інші. Їх критикують, ображають, свідомо вигадують про них різні плітки, щоб дискредитувати, применшити їх авторитет і пригасити наснагу або якусь нову ініціативу. Але без таких людей будь-яка нація не може стрімко йти в майбутнє. Тоді вона нагадує озеро, яке, позбавлене притоку свіжої води і відтоку старої, згодом може перетворитись на заросле очеретом болото. Один чоловік сказав: « Ти завжди можеш догодити деяким, деколи ти можеш догодити всім, але ніколи ти не зможеш догодити всім і завжди». Що люди скажуть? Небагато таких , що скажуть про тебе щось добре. Також небагато таких, які в очі скажуть тобі, що ти дурень. Але немало таких, які позаочі будуть говорити про тебе, що завгодно. Навіть тоді, коли розмовлятимуть з тобою, то будуть вдавати, що розуміють тебе, а в кишені триматимуть проти тебе дулю. Спочатку підставлять тебе, а потім скажуть, що моя хата з краю, нічого не знаю. Сьогодні вони тобі будуть кричати «Осанна,браво…», а завтра «Розіпни, посади…»
Прикро, що серед нашого народу ще не подолані такі відразливі риси, як лицемірство, заздрість та підступність . Навіть освіта, релігійні переконання чи якісь інші фактори часто не здатні викорінити цю суспільну заразу. Більше того, люди, котрі повинні були б показувати позитивний приклад , можуть такого «намолоти» , що навіть дивуєшся їх образному і багатому на асоціації, але викривленому по суті, мисленню. І вища освіта не впливає, і проповіді священика не навчають, і посада не стримує. Чоловік,котрий і дня не може без чарки, або жінка, яка раз на раз кляне сусідів за що попало, тут же повчає співрозмовників, у яку церкву ті мають ходити, і як там має служба відправлятися, та ще й нагадують: « Дивись, не ламай своєї віри». Ось така буває, виходить, віра: можна «банячити», сім’ю зраджувати, красти, плітки розпускати, жінку бити, ворожбитством займатися і в той час інших виховувати або резюмувати, хто як має жити.
А як бути в таких випадках, коли ти хочеш в своєму житті щось змінити або досягнути чогось більшого? Як бути тоді, коли через певні обставини, ти мусиш здійснити переоцінку свого світогляду? Як вчинити тоді, коли ти заплутався в життєвому лабіринті і шукаєш виходу з нього? Як зробити той чи інший життєвий вибір? Таких запитань є сотні. Цікавим є те, що на більшість із них люди знаходять відповіді, але не приймають відповідного рішення, бо бояться того, що скажуть, чи що подумають про них інші. Вони навіть купують речі, які їм непотрібні, за гроші, які позичили, щоб здивувати тих, кого не поважають. Не дозволяйте непевним людям впливати на ваш внутрішній світ і тим більше створювати для вас світ, у якому ви могли б жити. Бо вони можуть зробити цей світ дуже маленьким.
Бог створив людину такою, що наділена суверенним правом власного вибору. На жаль, вона скористалась цим правом в Едемському саду проти самого її Творця. Але це зайвий раз засвідчує той факт, що Бог не створив людину як зомбі. Він має Свої благі наміри, але не нав’язує їх, а хоче, щоб людина зробила добровільний вибір. « О, людино, сказано тобі що таке добро і що таке зло і чого хоче від тебе Господь Бог твій…» ( Михея 6:8). Що ти вибереш, яке приймеш рішення, то те будеш мати. Також важливим є те, що потрібно прислуховуватися до мудрих життєвих порад, але, водночас, небезпечно потрапити в рабство чужих думок. «Не ставайте рабами людей.» ( 1 Кор.7:23) Є такі люди, яким нав’язали певні релігійні переконання, але в серці вони далекі від них. Є такі сім’ї, яких звели їхні родичі чи знайомі, але там немає любові. Є такі діти, які здобувають професію по волі своїх батьків, але в серці мають поклик до іншого. Подібних прикладів можна навести багато. Можливо, ви, дорогі читачі, знаходитесь в подібній ситуації, і у вас виникло бажання все це змінити? Тож, не дивлячись на те, що будуть говорити люди, – прийміть для себе таке рішення, яке принесе вам, насамперед, душевну свободу. Тим самим водночас, я не закликаю до вседозволеності, а до поміркованості, за біблійним принципом: « Усе мені можна, але не все корисне. Усе мені можна, але не все будує». (1Кор. 10:23). На противагу всіляким релігійним чварам, людським забобонам та поняттям, я пропоную взяти за основу для нормального життя надійні, перевірені та доступні для кожного закони і принципи Царства Божого. Згідно них, ви можете звіряти будь-які людські розсуди та поради, і приймати ті чи інші життєві рішення. «Життя та смерть поставив Я перед вами, благословення та прокляття. І ти вибери життя, щоб жив ти й нащадки твої ( Повтор.Закону 30:19)
Це святе право вашого вибору. Головне, аби цей вибір зробив вас вільними і щасливими.
Автор: Володимир Андрощук
Сайт: http://heavens.com.ua/
Прочитано 7828 раз. Голосов 2. Средняя оценка: 3,5
Дорогие читатели! Не скупитесь на ваши отзывы,
замечания, рецензии, пожелания авторам. И не забудьте дать
оценку произведению, которое вы прочитали - это помогает авторам
совершенствовать свои творческие способности
Поэзия : Рождение Ангела. - Любовь Дударева Бог подарил нам девочку, мою внучку. Она родилась на счастье всем близким и знакомым.Мы славим Бога любя и уважая друг друга, поддерживая и радуя друг друга неземным Светом Божией Любви. Мы все желаем вам познать нашего Бога, Всмогущего Отца, познать Его нежность и Любовь. Мы молимся за благословление вас и всех Божиих Детей. Слава Отцу и Сыну и Духу Святому.